Yunus Demir

E-Ticaret

Veri Madenciliği

Web Yazılım Teknolojileri

Bağımsız Danışman

Yunus Demir

E-Ticaret

Veri Madenciliği

Web Yazılım Teknolojileri

Bağımsız Danışman

Blog

Güven Sinyallerini Geliştirerek Satışları Yükseltmek

Nisan 28, 2020 Uncategorized

İnternet ortamında bir dönüşüm probleminin olduğu doğrudur. Birçok marka elde ettiği trafiği daha iyi dönüştürebilmek için sürekli olarak kendisini geliştirmeye çalışır. Bu yolda yaptıkları çok çeşitli olabilmektedir. A/B testleri, buton renklerini değiştirme, ikna edici içerikler hazırlama bunlardan bazılarıdır. Fakat çoğu zaman en çok ihtiyaç duyulan sinyali görmezden gelmektedirler. Bu sinyal, güven sinyalidir.

İnsanlar markanıza güvenmiyorlarsa elinizdeki içerikler ne kadar ikna edici olursa olsun dönüşüm elde edemeyebilirsiniz. Güven sinyalleri üzerinde çalışarak insanların markanıza güvenmesini sağlayabilecek olmanız iyi bir şeydir. Araştırmalar ise güven konusunda üç unsura dikkat edilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Güvenlik Rozetlerini Kullanma

Sitenizden daha fazla dönüş elde etmenin ve satışları yükseltmenin en etkili yollarından birisi güvenlik rozetlerini kullanmaktır. Son dönemde haberlerde LinkedIn ve Twitter gibi adreslere yapılan saldırılar neticesinde milyonlarca kişinin kişisel bilgilerine ulaşıldığını duymuş olabilirsiniz.

Doğal olarak insanlar kredi kartı bilgilerini girecekleri ortamlarda çok daha dikkatli ve titiz davranmaktadırlar. Markanızın sunduğu ürünlere aşık olsalar dahi girecekleri bilgilerin güvende olmayacağını hissettikleri zaten sizden herhangi bir şey satın almayacaklardır. İşte bu tür güven bariyerini ortadan kaldırmanın en iyi yolu güvenlik rozetlerini kullanmaktır. Yapılan araştırmalar insanların bir siteden alışveriş yapmaya karar verdiklerinde kontrol ettikleri ilk şeyin bu rozetler olduğunu ortaya koymuştur.

Taggs: